Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

Sosyal medya, günümüzde insanlar için her gün farklı gündemler oluşturan çok güçlü bir konumdadır ve reddedilemez bir pazarlama yöntemi olmuştur. Bu yüzden sosyal medya yönetimi; sanal güvenlik, ekonomik ve sosyal çevre açısından büyük önem kazanmıştır. Sosyal medya hesapları yönetimi konusunda mutlaka profesyonellere başvurulmalıdır.
Marka bilinirliğinizi arttırma, etkileşimi pekiştirerek kitle oluşturma, ilgili kitleyi hedefe göre satışa yönlendirme, sosyal medya hesaplarınızın (instagram, facebook, twitter, youtube) büyümesi gibi stratejik hedefleriniz var ise sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanız gerekiyor. Çünkü sosyal medya yönetiminden olumlu geri dönüş almak istiyorsanız bu işte profesyonel olan bir ekiple çalışmanız gerekiyor.

01Sosyal Medya Yönetimi Süreci

Sosyal medya yönetimi süreci profesyonellik gerektiren bir durumdur. Sosyal medya çok dinamik yapıda olduğu için çok küçük bir hata dahi işletmeler için büyük problemlere yol açabilir. Bu yüzden sosyal medya yönetimi belirli bir strateji ve plan dahilinde yapılması gereken bir işlemdir. Sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir ekibe teslim etmek her zaman markanızın yararına olacaktır.
Hedef Kitle: İlk olarak ulaşılmak istenen hedef kitle belirlenmeli ve adımlar buna göre atılmalıdır. Düşünülen hedef kitle birçok yönden analiz edilmeli ve kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti, hobileri ve ilgi alanları gibi ayraç olan özellikleri bilinmelidir.

Rakipleri Analiz Etme: Sosyal medya yönetiminde en önemli konulardan biri de rekabet yarışında geri kalmamak için rakipleri analiz etmektir. Rakip şirketlerin paylaşımlarını ve izledikleri yolları dikkatli bir şekilde takip etmek ve sosyal medya kullanımını rakiplerden daha aktif kullanmak gerekmektedir.
İçerikleri Yönetme: Tarayıcılarda daha görünür olmak reklam ve öne çıkma açısından çok önemlidir. Bu yüzden sosyal medya hesapları etkin bir şekilde yaratıcı içerikler kullanarak yönetilmelidir. Yapılan paylaşımlar amacına uygun,anlaşılır,estetik olmalıdır. Hitap edilen kitlenin ilgisi üzerine paylaşımlar yapılmalıdır.
Akış Tasarımı: Genel akış ve paylaşım sırası gibi tasarım ile planlama ihtiyaçlarınıza çözüm getiriyoruz.

Post/Story Tasarımı: Ürün, şirket ya da özel günlere özel tasarımlar hazırlayıp sosyal medyada post ve story olarak paylaşıyoruz.
Reels/Video Animasyon: Özellikle popüler hale gelen Instagram reels videoları hazırlıyor veya sizin çektiğiniz videoları düzenleyip hareketlendiriyoruz.
Dijital Reklam Kullanımı: Sosyal medya ağlarının hemen hemen hepsinde reklamlar kullanılır. Dijital Reklam yapılarak satılmak veya tanıtılmak istenen ürünlerin çok daha fazla kişiye ulaşması sağlanır.
Reels/Video Animasyon: Özellikle popüler hale gelen Instagram reels videoları hazırlıyor veya sizin çektiğiniz videoları düzenleyip hareketlendiriyoruz.
Dijital Reklam Kullanımı: Sosyal medya ağlarının hemen hemen hepsinde reklamlar kullanılır. Dijital Reklam yapılarak satılmak veya tanıtılmak istenen ürünlerin çok daha fazla kişiye ulaşması sağlanır.

02Hizmeti alacak olan firmanın hedeflemesine göre;

 •  Yönetilecek sosyal medya hesaplarının sayısı (facebook, instagram, twitter, linkedin)
 •  Gönderi sıklığı (haftada kaç gönderi paylaşılacağı)
 •  Sponsorlu reklam ve reklamın sıklığı
 •  Özel gün paylaşımları ve sıklığı
 •  Ürün / hizmetler, kampanya / etkinlik yönetimi
 •  Paylaşılacak gönderilerin görsellerinin ne şekilde sağlanacağı şeklinde sıralanan faktörlere göre sosyal medya danışmanlığının fiyatlandırması değişmektedir.
 • Sosyal medya platformlarından amacınıza göre gelecek geri dönüşleri, sizin için tasarlanmış ve kodlanmış doğru bir web sitesi besleyebilir. Bu anlamda web sitenizin güncel ve markanızı doğru yansıtıyor olması çok önemlidir.

03Sosyal medya yönetimi Ankara

Türkiye’de ve Ankara’da çeşitli sektörlerde kurumsal şirketlere ve orta düzey işletmelere sosyal medya yönetimi hizmeti vermekteyiz. Çalıştığımız işletmelerin sosyal medya, internet alanlarındaki müşteri kapasitelerini ve kalitelerini artırmak için tasarım ilkelerinin ışığında verdiğimiz bu hizmette önceliğimiz, hizmetimizin kalitesidir.

 • Hizmet Verdiğimiz Sosyal Medya Platformları
 •  Instagram
 •  Facebook
 •  Tiktok
 •  Twitter
 •  Linkedin
 •  Youtube

04Markaların, ürünlerin veya şirketlerin sosyal medyadaki varlıklarını yönetiyoruz!

 •  Markanızın hedef kitlesine uygun post (gönderi) tasarımı, story (hikaye) tasarımı, video (reels) tasarımı olmak üzere içerikler geliştiriyoruz.
 •  Hedef kitleye hitap ederek ve markanız için lisanslı görseller kullanarak özgün içerik üretip geliştiriyoruz.
 •  Sosyal medya hesaplarınızda organik takipçi, organik beğeni, organik ziyaretçi sayılarınızın artışını sağlıyoruz.
 •  Ziyaretçilerin instagram facebook sayfanıza giriş yaptığında kurumsal bir imajla karşılaşıp sizlere güveninin tam olması için profilinizdeki kurumsal görünüm düzeninizin devamlı olarak güncellenmesini sağlıyoruz.
 •  Sosyal medyada marka bilinirliği sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz.
 •  Sosyal medya sponsorlu reklamlarla markanızı en ilgili hedef kitleye ulaştırıyoruz.
 • Düzenli olarak sosyal medya için yapılan yönetim ve dijital reklam faaliyetlerinin raporlaması ve analizini yapıyoruz.