SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Bu da web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ile mümkün olur. Kapsamlı bir SEO çalışması tüm bu arama motoru kriterlerini, sitenin genel görünümünü ve içeriğini dikkate alarak yapılır.
SEO çalışmaları genel olarak On Page (Site İçi) ve Off Page (Site Dışı) olmak üzere iki şekilde yapılır.
On Page SEO: Web sitesindeki bütün sayfaların optimize edilerek arama motorları ve kullanıcılar için kullanışlı bir hale getirilmesidir.
Off Page SEO: Referanslar, sosyal medya çalışmaları, tavsiyeler ile sitenizin hem kullanıcı hem de bot’lar için bilinirliği artıran çalışmalardır.
Site içi ve site dışı seo çalışmaları yapılmadan firmanız ile ilgili geniş çaplı bilgiler elde ediyoruz. Aşağıda sizin daha net anlayabilmesi adına yaptığımız birkaç açıklamaya göz atmaya ne dersin?

01Hedef Kitlenin Belirlenmesi:

Anahtar kelime analizi:Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak yapılır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapıları güncellenir.
Rakip analizi: Sektördeki rakiplerinizi inceleyerek, belli bir dönem içerisinde organik trafiğinizde büyüme, organik trafiğin ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarındaki görünürlük hedeflenir.
Sektörel Analiz: Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet oranı incelenir ve hedefler bu doğrultuda belirlenir.

02Kullanıcı Kazanımı

İçerik optimizasyonu:Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerik olarak tanımlanabilir. Web sitesi içerikleri bu şekilde düzenlenir.
Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenir.
Kullanıcı deneyimi: Kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanır.

03Davranış Ölçümleme

Düzenli kontroller: Yapılan düzenlemelerin yazılımsal bir sorun ya da güncelleme ile bozulması mümkündür. Bu yüzden proje düzenli aralıklarla sürekli kontrol edilir.
Veri kontrolleri: Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafik artışları, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık, yıllık gibi periyotlar için incelenirken; aylık ya da sezonluk karşılaştırmalı olarak da incelenir.
Kullanıcı analizleri: Site içi kullanıcı davranışları optimizasyonlar konusunda ipuçları verir. Bu yüzden optimizasyonlar kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılır.

04Dönüşüm

  •  Markanızın hedef kitlesine uygun post (gönderi) tasarımı, story (hikaye) tasarımı, video (reels) tasarımı olmak üzere içerikler geliştiriyoruz.
  •  Hedef kitleye hitap ederek ve markanız için lisanslı görseller kullanarak özgün içerik üretip geliştiriyoruz.
  •  Sosyal medya hesaplarınızda organik takipçi, organik beğeni, organik ziyaretçi sayılarınızın artışını sağlıyoruz.
  •  Ziyaretçilerin instagram facebook sayfanıza giriş yaptığında kurumsal bir imajla karşılaşıp sizlere güveninin tam olması için profilinizdeki kurumsal görünüm düzeninizin devamlı olarak güncellenmesini sağlıyoruz.
  •  Sosyal medyada marka bilinirliği sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz.
  •  Sosyal medya sponsorlu reklamlarla markanızı en ilgili hedef kitleye ulaştırıyoruz.
  • Düzenli olarak sosyal medya için yapılan yönetim ve dijital reklam faaliyetlerinin raporlaması ve analizini yapıyoruz.