Grafik Tasarım Hizmetleri Grafik Tasarım Hizmetleri

Kurumsal kimlik; bir şirketin, kurumun, vakfın ya da benzer oluşumların hem kurum içinde hem de kurum dışında çizdiği imajı ifade etmek için kullanılır. Kurumsal kimlik çalışması, marka bilinirliğini ve kurum güvenini etkileyen önemli unsurların başında gelir.

01Kurumsal Kimliğin içerisinde neler var?

Kurumsal kimliğin birçok ögesi vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer; firmanın ürettiği ürünler ve bu ürünlerin ambalajları, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları ya da ajanda, takvim, bloknot gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir.
Tabii ki bunun yanında, firmaların web siteleri ya da farklı dijital tanıtım yöntemleri de kurumsal kimlik çalışmalarının içinde yer alır.
Kurumsal kimlik kavramı görüldüğü üzere, bir firmanın tüm alanlardaki imajıyla ilgilenir. Bu yüzdendir ki firmanın aslında en önemli reklam aracıdır ve oluşturulmasında uzmanlarla çalışılmalı, hiçbir detay atlanmamalıdır çünkü kurumsal kimlik oluşturulurken temel ana kural, kuruma ait hiçbir detayın ya da verinin atlanmamasıdır.

02Kurumsal Kimlik Tasarımı Ankara

ANKajans Kurumsal kimlik çalışması adı altında sizler için; logo tasarım, katalog tasarımı, broşür tasarım, kartvizit, afiş tasarlayıp baskıya hazır hale getiriyoruz.