Google Ads Reklamları Yönetimi Google Ads Reklamları Yönetimi

Google’a ait olan Ads (Adwords), ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli platformlardan biridir. Ads (Adwords), Google’da her gün yapılan milyonlarca aramadan yararlanmanıza olanak sağlarken aynı zamanda marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, sizi Google’da alakalı arama sonuçlarında üst sıralarda gösterir. Aranılan kelimeyi algoritmaları sayesinde sizlere sunan bu arama motoru, tıklama başına ücret ödemesi ve ölçümlenebilme özelliği ile ilk tercih edilen reklam modeli olarak karşınıza çıkmaktadır.
ANKajans dijital pazarlama ekibimiz; Google reklamlarınızdan en iyi verimi almanız için, belirli periyotlarla hem web sitenizdeki içeriğin optimize edilmesini sağlayacak, hem de reklam tarafındaki optimizasyonunu sağlayarak en iyi geri dönüşümü almanızı sağlayacaktır.

01Google Ads Reklam Fiyatları

Google üzerinde vermiş olduğunuz reklamlar farklı faktörlere uygun olarak ücretlendirilmektedir. Bu faktörlerden bazıları ise seçmiş olduğunuz bölge, reklam hedefi, sektör rekabeti olarak karşınıza çıkabilmektedir. Google reklam hizmetinin en büyük özelliğinden birisi, gösterim almayan reklam için ücret ödememenizdir. Eğer ki reklamınız gösterim veya tıklama aldıysa o zaman ücret ödersiniz. Mobil cihazlar üzerinden de görüntülenebilecek olan reklamlarınız, farklı fiyat modellerine göre baz alınmaktadır. Bu modeller;

  •  Tıklama başına fiyat: Tıklama başına maliyet sisteminde günlük veya aylık bütçe belirlenir. TBM nedir derseniz, bu reklam modelinde tıklama başına ücret ödenir.
  •  Görüntüleme başına fiyat: Bu sistemde reklamlarınızın görüntülenme sayısına göre ücretlendirilir.
  •  Aksiyon başına fiyat: Bu reklam modelinde, reklam verenin faaliyetine göre ücretlendirme yapılmaktadır.
  •  Satın alma başına fiyat: Sattığınız ürün veya hizmete göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Google Ads Reklam Danışmanlığı fiyatları, sektörünüze göre değişebilmektedir. Örneğin; bir e ticaret web siteniz için Google Ads reklam talebiniz varsa çalışma daha geniş kapsamlı olacağından bir inşaat sektörüne göre hizmet bedeli daha yüksek olacaktır.

02Ankara Google Adwords (Ads) Uzmanı

Google Adwords danışmanlığı hizmetini, Adwords uzmanları verir. Google reklam vermek isteyen, düşük bütçeyle reklam verip yüksek oranda kazanç sağlamak isteyenler, reklam danışmanlığı hizmetine başvurmaktadır. Ancak, bu da başlı başına bir hizmet sektörü olup, Google reklamları her anlamda profesyonellik gerektirmektedir. Doğru şekilde reklam vermek, web sitesini çok kısa bir sürede istenilen seviyeye getirmeyi sağlar. Web sitesini arama motorlarında öne çıkarmak, kullanıcıların dikkatini çekmek ve rakiplerinin önüne geçmek, satış potansiyelini artırmak isteyenler, Ankara Google Adwords Uzmanı ANKajans desteğiyle amaçlarına ulaşabilirler.